W dniu 27 października jak zawsze w wyjeździe organizowanym przez  Międzynarodowe  Stowarzyszenie Policji  Region  Kętrzyn był komplet uczestników. Pocieszające jest, że oprócz członków naszego stowarzyszenia w wyjazdach bierze udział coraz więcej  mieszkańców Kętrzyna jak i innych miejscowości chociażby z Mrągowa.

Tym razem naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ponieważ był to nasz pierwszy pobyt w tym muzeum wybraliśmy ścieżkę „Historia Żydów Polskich”, która pozwoliła nam poznać  historię tego narodu w naszym kraju, ich wędrówkę  oraz przybliżyć  kulturę i obyczaje. Muzeum to jest bardzo ciekawym miejscem pośród dotychczas odwiedzanych obiektach tego typu. Wyczuwa się w nim pewien spokój, a zarazem cierpienie wielu ludzi piszących historię tego miejsca. Z pewnością jest to miejsce, które należy odwiedzić. Przy następnym wyjeździe z pewnością powtórnie odwiedzimy to muzeum wybierając kolejną ścieżkę zwiedzania.

Po wyjściu z muzeum, wszyscy uczestnicy  z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie musicalu „Piloci” w teatrze muzycznym Roma.

Muszę przyznać, że warto było pokonać tyle kilometrów aby zobaczyć to przedstawienie.   Musical przepełniony jest efektami 3D jak i akustycznymi. Pięknie przedstawiona miłość pary ludzi rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej. Ciągle zmieniająca się sceneria zachwyca i niemalże zapiera dech w piersiach każdego widza.

Lecz to nie koniec atrakcji przygotowanych dla uczestników naszego wyjazdu. Dzięki uprzejmości obsługi teatru Roma udało mi się zorganizować spotkanie z artystami biorącymi udział w musicalu. Ta niespodzianka sprawiła wszystkim wiele radości, czego dowodem była nieskończona ilość zdjęć. Był to także czas na zebranie autografów na zakupionych wcześniej płytach z tego przedstawienia.

Był to już drugi w tym roku wyjazd do teatru zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Kętrzyn, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Uczestnikom tego wyjazdu dziękuję za udział jednocześnie zapraszam do uczestniczenia w kolejnych wyjazdach.

Przewodniczący Regionu IPA Kętrzyn Marek Małagocki

Kategorie: Wpisy

Dodaj komentarz