Dzięki uprzejmości Zarządu Regionu IPA Cieszyn 1 w dniach od 07 do 09.09.2018 r. przedstawiciele Naszego Regionu oraz nasi sympatycy mogli uczestniczyć w tej jakże pięknej i pełnej cudownych widoków wyprawie. Już pierwszego dnia mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki bajecznie położonej Pravcickiej Bramy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z Przewodniczącym Regionu IPA Cieszyn 1 Januszem Kołderem oraz Prezesem Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Pawłem Pasternakiem. Nasze zdjęcie uświetniły nasze małżonki Jola, Kasia i Iwonka, czyż nie jest to urocze?

Nasza delegacja w komplecie

Następnego dnia mogliśmy podziwiać przyrodę okolic Hrenska oraz przeżyć cudowne chwile podczas pływania łodziami po rzeczce Kamienice. Potężne skały zrobiły wrażenie.

 

Lecz to nie koniec atrakcji w tym dniu. Po południu znaleźliśmy się u podnóża monumentalnej twierdzy Koenigstein. Mieliśmy wiele szczęścia ponieważ w twierdzy odbywało się spotkanie rekonstruktorów armii z różnych stron świata, była to dodatkowa atrakcja tego uroczego miejsca.

Wspólne zdjęcie z takimi postaciami bezcenne.

Szkocka reprezentacja z naszą delegacją, cóż można więcej dodać.

Tak powstawała twierdza.

Bajeczne zdjęcie naszej delegacji.

Nie zdążyliśmy ochłonąć z wrażeń jakie mieliśmy tego dnia, a już byliśmy w Bastei nad Łabą. Mogliśmy podziwiać piękne formy skalne przypominające potężne baszty.

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Drezna. Starówka tego miasta jest cudownie piękna.

Delegacja podziwia widoki.

Oficjalna część wycieczki się skończyła. Było pięknie. Zostały zawarte nowe znajomości. Jednak czuliśmy pewien niedosyt pięknych miejsc dla tego w drodze powrotnej do Kętrzyna postanowiliśmy zwiedzić zamek w Mosznej.  Jednym słowem to był strzał w dziesiątkę.

Chłopaki zawsze lubią ciepło kominka.

Dziewczyny przy stole z pysznym deserem.

Czyż nie jest pięknie? Nasza delegacja w prawie komplecie, ktoś musiał zrobić zdjęcie.

Szczególne słowa podziękowania należą się Przewodniczącemu Regionu IPA Cieszyn 1 za zaproszenie naszego regionu na tak wspaniałą wycieczkę oraz jego żonie Joli za gościnę i poczęstunek naszej grupy.

Wszystkim uczestnikom z Kętrzyna serdecznie dziękuję za udział i zapraszam do uczestniczenia w następnych wyjazdach.

Zarząd Regionu IPA Kętrzyn

Kategorie: Wpisy

Dodaj komentarz