13 stycznia 2019 r. odbył się w Kętrzynie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Kętrzyn czynnie wspierało działania tego jakże dużego przedsięwzięcia. Podczas organizacji Finału jako Szef Sztabu WOŚP nr 004590 jak i Przewodniczący Regionu IPA Kętrzyn mogłem doświadczyć, że motto przyświecające temu stowarzyszeniu „Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń) jest nie tylko hasłem, ale także jest stosowane w życiu codziennym, bez względu na kraj.

Przewodniczący Regionu IPA Kaliningrad (Rosja) Oleg Ogorodov, dołożył wszelkich starań aby podczas naszego Finału w Kętrzynie zaśpiewała grupa wokalna „AtriM”, właśnie z Kaliningradu. W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy kilka utworów w języku polskim, m.in.: „Kolorowe Jarmarki”. Publiczność obecna na ich występie dobrze się bawiła, śpiewając razem z wykonawcami i tańcząc.

Fot. Wojciech Caruk

Kolejną atrakcją, do której dołożył swoją cegiełkę Przewodniczący Regionu IPA Druskienniki (Litwa) Edgaras Suchanekas, były przekazane na licytację całodniowe vouchery dla 4 osób dorosłych i 4 dla dzieci do 17 roku życia do Aquaparku w Druskiennikach.

Fot. Wojciech Caruk

Także Prezydent Sekcji Polskiej IPA – Fryderyk Oreptuk przekazał nam do zlicytowania pamiątkową filiżankę z logo stowarzyszenia.

Fot. Wojciech Caruk

Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn I Janusz Kołder przysłał koszulkę z autografem Adama Małysza.

Fot. Wojciech Caruk

 

Serdecznie dziękuję kol. Wiesławowi Sudelskiemu za wypożyczeni kolekcji czapek i mundurów policyjnych z różnych stron świata.

Wydawać by się mogło, że wśród tylu atrakcji, jakie mieliśmy tego dnia w naszym mieście, przytoczone powyżej są mało znaczące. Jednak dla mnie było to doświadczenie, które utwierdza mnie w przekonaniu, że idea Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji jest żywa bez względu na granice i podziały.

Jednym słowem wszystkim życzę „Servo Per Amikeco”.

 

Przewodniczący Regionu IPA Kętrzyn

Marek Małagocki

 
Kategorie: Wpisy

Dodaj komentarz